Apexel 5 in 1 Telefon Lensi

Video izlerken telefon lenslerine denk geldim. Manzara fotoğrafları çekerken, çiçek, böcek çekerken sadece telefonun kendi kamerasının yetersiz kaldığını gördüm. Bunun için ürün aramaya başladım.

40₺’ye uygun fiyata bulabileceğimiz kamera lenslerini gördüm. Hemen Türkiye’de aramaya başladım ve Letgo’da ilan buldum, gittim, satın aldım. Gelirken deneme amaçlı Topkapı Sarayı’nın önünden gittim. Örnek fotoğraflar çektim.

Unutmadan söylemeliyim, lensleri takmadan önce telefonda kılıf varsa çıkarmak gerekiyor yoksa kenarlarda hem siyah çerçeve hem de çok fazla bulanıklık oluşuyor. Topkapı sarayının fotoğraflarını çekerken böyle bir sorunla karşılaştım.

Ayrıca geniş açı lensi en iyi ön kamerada işe yarıyor.

 

Şimdi kutu içeriğinden başlayalım. Kutunun içinden temizleme bezi, saklama kutusu, CPL, Fisheye, Makro + Wide-Angle, Telephoto lensler çıkıyor. Telephoto ve fisheye lensleri dışında diğerlerini iyi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle CPL lense hayran kaldım.

180 derece Fisheye lensi 

Telephoto Lensi

CPL Lensi

Lens ile ayarlama yaparak ışığı ayarlıyorsunuz. Üzerinde güneş gözlüğü filtresi gibi bir şey varmış. En beğendiğim bu oldu. Gölgeleri ortaya çıkarırken çok iyi oluyor.

Geniş Açı

Lensli – Lenssiz Fotoğraflar

 

Makro Lens

 

 

 

Diğer geniş açı fotoğrafları

1 thought on “Apexel 5 in 1 Telefon Lensi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir